Kadir,Kıymet Bilmek Gerek…

Ekleyen: Tarih: Ara.12, 2010, Kategori: Elvin Hülya Ç.Yazıları

 

KADİR,KIYMET BİLMEK GEREK

Bugün şöyle içten bir yazı yazarak açayım günü ve gözlerimi yeni güne kapatayım, erken saatte uyanmak üzere…

Aylardır bu içimdeki detayı yazmak istiyordum,kısmet bu güneymiş.Umarım kimse üzerine alınmaz.
Her insanın kendine göre kuralları vardır muhakkak..Olması da gerekir.Bu onun kişiliğinin bir parçasıdır.Ha! kimi de önüne geleni yaşar.Bu bir eksiklikmidir;hayır!Spontane bir yaşamı seçmiştir,başımız gözümüz üstüne.Doğru yanlış kavramlarının arasındaki çizgiyi ayırabilsin yeter!
Kimsenin şahsiyetinde,kişiliğinde gözümüz yok.Allah kendilerine bağışlasın gani gani…Yalnız ucu bize dokunduğunda dokundurtmam, onu da diyeyim.
Ben hayatımdaki en büyük servetimin kişiliğim olduğunu bir çok kez tekrar etmişimdir.Yolumda yürürken,şöyle kenarlarda çiçek,böcek ağaçların olduğu,kah patika,kah asfalt;önüme taşların,dikenlerin atıldığını gördüğümde o dikenleri atana bakarım ben.Ne kadar saklansa da gönül gözü açık insanlardan gizleyemez onlar kendilerini!Bir”insan”ı hayatımıza almak kolay olmaz o kadar.Çıkarmak ise hiçmi hiç kolay olmaz.Emek verilmişse eğer,iyice bir düşünür insan…

Huyumdur!

On kere düşünür,bir kere eyleme geçerim.Bir dostlukta,arkadaşlıkta kısaca herhangi bir ilişkide,adına siz ne derseniz deyin,sonuna kadar giderim.Tüm kapıları zorlarım.Elimden gelen herşeyi yaptıktan sonra da,”artık benden bu kadar,yapacağım herşeyi yaptım,gitme vaktidir” derim.Çekilirim.Bundan sonra da kör kuyuya atılmış o beraberlik biter,geri dönülmemesiye…
Şimdi işin şu yönü var bir de!
Gönlünle seversin bir dostu.O’na hiçbir yanlışı yakıştıramazsın.Sonra yavaş yavaş çıkar karşına sana karşı yaptığı hatalar,riyakarlıklar.Hele hele hiç beklemediğin  bir kişilik(siz)le karşılaşırsın ki,uğradığın hayal kırıklığı dağ boyu olur.Ardını dayadığını sağlam bir dağ zannederken ayaklarının uçurumun kenarında olduğunu görürse insan,ona dağ diyebilir mi artık?Ne yapar,oradan uzaklaşır ve gider değil mi?Hadi şimdi ben dağım desin bakalım! Kim inanır buna? Kim güvenir? Uçurumu neyle dolduracak;yoluma attığı taşlarla mı?
Çok zor çıkarırım ben hayatımdan insanı ama klavuza ihtiyacım olmaz benim.Hele hele herşey alenen görülüyorsa!
Şimdi bu yazıyı niye mi yazdım?
O uçurumu doldurmak için aylardır çaba sarfeden ojeli tırnaklı bir kişilik için.Arkadaş diyemeyeceğim,dost hiç diyemeyeceğim.
Yüreğimi sokakta bulmadım ben!

Allahın selameti üzerine olsun…

Elvin Hülya Ç.

12 Aralık 2010

Bir önceki yazımız olan İsterdim ki... başlıklı makalemizde İsterdim ki hakkında bilgiler verilmektedir.

:

// Bu Yazıma Yorum Yazabilirsiniz //

Site içinde Arama

Aşağıdaki Kutudan Site içi Arama Yapabilirsiniz.

Aradığınızı Bulacağınız için Aramaya gerek kalmayacak :)))

Tavsiye Ettiğim Siteler!

Beğendiğim Siteleri Sizlere Tavsiye Ediyorum...