HAFTANIN KONUSU…

Ekleyen: Tarih: Nis.01, 2011, Kategori: AYIN KONUSU

ÇOCUK KATİLLERİNE VE TECAVÜZCÜLERİNE İDAMA

" EVET "

 

Siz ne diyorsunuz?Fikrinizi alttaki "Bu yazıma yorum yazın" kısmına yazıp paylaşalım.Fikirlerinizi paylaşmanızı rica ediyoruz.

Bundan böyle her hafta farklı bir konuyla tartışma ortamı sunmayı amaçlıyoruz üyelerimize.Katılımlarınız gerçeklere ışık tutacaktır.

Sözlerin Sultanı

Bir önceki yazımız olan Boşvereceksin Bazen... başlıklı makalemizde Boşvereceksin bazen hakkında bilgiler verilmektedir.

:

9 Kez Yorumlanmış, Sizde Yorum Yazabilirsiniz...

 • Elvin Hülya Ç.

  Ben kesinlikle onaylıyorum.İdam cezası için çağ dışı,insan haklarına aykırı gibi sözcükler kullanılır ama bazı yerlerde idam gereklidir.Topluma sürekli zararı olan insanların bu yaşamda kalmasının bir anlamı yoktur bence.Mikroplar temizlenmeli ki,hastalıklı beyinler çoğalmasın!

 • Gokyuzu

  İdam cezasının gelmesi ağır suçlu konumundaki insanların korkulu rüyası olmalı,oysa ki sırf apo adlı teröristi asmamak için idam cezası getirilmiyor,asıl sebep AB ye girememek! Hani zaten almıyorlar.Avrupa Birliğine teşekkür ediyorum bizi kabul etmedikleri için ve almasınlarda bundan sonra.idama evet!

 • asii

  idam cezası hangi şartla olursa olsun geri getirilmemelidir.bir suçun cezası asla ölüm olamaz.kaldı ki sen vermediğin canı ne hakla alıyorsun?suçu işleyen kişiyi öldürmek en kolay ve insanlık dışı çözümdür.(sözüm sana değil sözlerin suLtanı)ceza ne olmalı(kesinlikle mühebbet değil. hiç bir devlet suçluya ömür boyu bedava bakmamalı hemde öldürdüğü o kişilerin vergileriyle) bilmiyorum ama idam gibi bir suç ceza olmamalı..
  tabi bu benim düşüncem.benim başıma gelse belki bende o insan nüsfettelerine idam cezasının uygulanmasını isterim..

 • Elvin Hülya Ç.

  Peki nasıl cezalandıracağız asii bunları… 🙂 İdam yok,müebbet yok!..

  Cezayı kendi açımızdan değil,genele yayarak olması gerektiği gibi ve madurları huzursuz etmeyecek şekilde uygulamak gerek diye düşünüyorum.

 • YUREGiMiN GETiRDiGi YERDEYiM

  Bu ülkede eskiden idam cezası varken suç oranı daha azdı.Şimdi nasıl olsa cezası az diyen suç işlemeye başladı.En ağır suçları işleyenler bile afla çıkar oldu.

  Bazı adi suçlar dışında özellikle çocuk istismarı ve tecavüz affedilebilir değildir.Toplumun ahlak yapısını zedeler bu tarz suçların cezasız kalması ve hapishanelerde bundan hüküm giymişleri de pek yaşatmazlar.Toplumun bir gerçeğidir ne yazıkki.Mahkum orda cinayetten müebbet hapis almış,dışarı çıkma olasılığı da az,hele bir de namus davası yüzünden içeri girmişse;ha iki,ha üç deyip,şişliyor bu tarz mahkumları.Ölen zaten kim vurduya gidiyor.Cezayı adalet vermeli!Bu oluşumlara meydan vermemek adına kanun yapıcılar gerekli olan yasaları çıkarmalı,yargı ise uygulamalı.İdam çocuklar söz konusu ise olmalı.Saygılar.

 • asii

  tamam hakLısınız..(:
  idam cezası geri geLmeLi..
  herkese ibret oLsun diyede herkesin gözü önünde asıLmaLı..
  ve ki biLdiğiniz üzere idam cezasını getirmemeLerinin bi nedenide abduLLah öcaLandır..bunu göz önünde buLundurup yaparLar herşeyi..yani biz ne kadar idam cezası geLsin desekte onLar yine yapacakLarını yaparLar..
  insanLarın vicdanLarı gerçekten rahat edecekse ki edecek İDAM CEZASI GERİ GELSİN..!!

 • bohem

  “Çocuk katilleri ve tecavüzcüleri için idama evet…” İlk bakışta ne kadar hümanist bir yaklaşım ve talepmiş gibi görünüyor.Şüphesiz ki konuya esas işlenen suçlar çok çirkin.Hatta iğrenç.Bunu onaylamak ya da sıradanlaştırmak kimsenin haddine değil.
  Bana göre idam bir ceza şekli değil.Ölüm nasıl ceza olur ki.Ceza denilen şeyin oluşabilmesi için kişinin onu bütün duyularıyla tatması ve yaşaması gerekir.Oysa ölüm öyle mi.Eğer ölüm bir ceza ise,hepimiz ölüm cezasına çarptırılmış sayılmaz mıyız.Sadece infaz tarihi belli olmayan bir idam mahkumu sayılırız.Bunu kabul etmek olası mı.Bence en can yakan ceza o tür kişilerin bütün ömürlerini demir parmaklıkların arakasında geçirmesidir.İleri yaşlara geldiğinde her gün ölüm isteyecektir canına,ama eline geçmeyecektir.Görüyorsunuz işte,bizlerin ceza diye çırpındığı ölümü o her gün arayacak,bulmak için ne gerekiyorsa yapacak.Bizim biçtiğimiz cezanın gönüllüsü olacak yani.İntihar için olmadık yöntemler deneyecek.Bundan daha büyük ceza var mıdır.Ölüm eğer ceza ise ,kişi kendi kendisini cezalandırmış olacak.
  Bu konuda kısa vade dışında ,uzun vadede yapılması gereken şeyler de var. Tecavüzcüleri var eden toplumsal nedenlerin alt yapısı çok iyi tespit edilerek ona göre bir eylem planı geliştirilmeli.Bunun yolu eğitimden geçer ve yapacak olanlar da yöneticilerdir.İşin garibi,ülkeyi yönetenler uyduruk komisyon raporlarıyla –mahkeme kararlarına rağmen-kamuya ait olan ve nefes almamızı sağlayan yeşil alanları imara açarak haksız kazanç sağlamalara neden olmaları bir yana,bu davranışlarıyla da bütün insanların geleceğine ve hakkına tecavüz etmiş olmuyorlar mı.İşte size en büyük tecavüz.Kamuya –yani bize-ait olan yaşamsal bir hakkı gasp etmek en büyük tecavüz değil mi sizce.Sınavlardaki rezaletler 3-4 yıldır ayyuka çıktı.Gencecik beyinler ölümüne çalışarak o sınavlara hazırlanıyorlar.Amaç kendilerine daha iyi bir gelecek sağlamak.Bu uğurda emek verip ter döküyorlar.Öte yandan nerden geldikleri herkesçe malum olan bir çete,yapmış olduğu hırsızlıkla soruların cevaplarını yandaşlarına dağıtıyor.Hak etmedikleri halde en yüksek puanları alıyorlar.Başkalarının hakkı olan yerlere kendileri giriyor.Başkasının hakkına alenen tecavüz var.Hem hırsızlık hem tecavüz.Yazılıda ilk on kişi arasına girdiği halde mülakatta elenen hakim adaylarının hakkına tecavüze ne buyrulur. Konuya ilişkin binlerce örnek verilebilir. “Çocuk katilleri ve tecavüzcüleri için idama evet…” dediğimizde,”ey tecavüzcüler yetişkinlere rahatlıkla tecavüz edebilirsiniz ve öldürebilirsiniz,nasıl olsa idam yok” anlamı çıkmaz mı.Bu nasıl mantık. Yukarıda saydığım asıl büyük tecavüzleri ve tecavüzcüleri görmezden gelmek eyyamcılıktan başka şey değil.
  Son söz;ağaca odaklanırken ormanı kaçırmayalım.

 • asii

  hakLısın bohem.
  ama onLrı demir parmakLıkLar arkasında tutarken yine bizim vergiLerimizLe tutmuş oLuruz ve ki şu anda öyLe değil mi?? bizim miLLetimiz biLinçLenmedği sürece başımızda buLunanLar adam akıLLı hareket etmedği sürece biz bu sorunLarı yaşayacaz.bu bahsettiğin adam kayırma hep oLacak.şahsen ben pisLikLE doLu böyLe bir üLkede yaşamak istemiyorum.eğer ki nasip oLursa şehir dışında okumak hayatımı geçirmek istiyorum.

 • taes

  Çocuk katillerine ve tecavüzcülerine bence idam bir kurtuluş olur cezalarını çekemeden giderler müebbet hapis ve ağırlaştırılmış en ağır cezaya çarptırılması ve hayatı boyunca acıyı çekmeli derim…

// Bu Yazıma Yorum Yazabilirsiniz //

Site içinde Arama

Aşağıdaki Kutudan Site içi Arama Yapabilirsiniz.

Aradığınızı Bulacağınız için Aramaya gerek kalmayacak :)))

Tavsiye Ettiğim Siteler!

Beğendiğim Siteleri Sizlere Tavsiye Ediyorum...