Ezber Bozan Liste “Değişim”…

Ekleyen: Tarih: Nis.15, 2011, Kategori: Serdar Beki Köşe Yazıları...

 

Ezber Bozan Liste “Değişim”

Bu Seçim, Cumhuriyet Tarihinin En Önemli Seçimi Olacaktır”
Türkiye seçimini yapıyor. Asalak muamelesi yapanlara, hayır diyor… Ergenekon ile sıradan vatandaş yarışıyor! Genç nüfus, hiçe sayılmaya dur diyor. İçimizde dolaşan çürükleri ayıklıyor. Seçim zamanı-değişim zamanı. Hem de bağıra bağıra! Seçiyor.

Değişim, susamışlığı ile ortada, gün beyan… Tüm kurumlar değişim ayarında! Statükoyu kınından çıkmış kılıç olarak görenler, Hangi yöne yürüyeceğini şaşırmışlardır. Ulusal yaşanmışlıklara bakınca, değişim şartı aşikâr. Kutuplaşmalara meydan vermeyecek aklıselimler, Artık, varlık göstermeli…

Değişim silsilesi, AK Partinin eseridir. Seversiniz, sevmezsiniz,  Desteklersiniz, desteklemezsiniz… Doğru tektir!  Geçmişten hatırlarız ki, değişimlere kapalıydık… Şimdilerde uyandık. Gün-aydınlandık. Çıraklık, kalfalık, ustalık devri geçti… Amenna. Zaman “ehil” olana destek zamanı Yani, zaman! Top yekûn değişim zamanı. Derken…

Karşımıza öyle bir aday tablosu çıktı ki;  Bingöl için değişim, askıda kalabilir.
Aslında gidenler, sizi hayal kırıklığına uğratmıyor. Sadece siz, yanlış insanlar üzerinde hayal kuruyorsunuz. Gelenler, gidenleri arattırır mı?  Doğrusu arattırdığı, tarihle aşikâr. Getirecekleri ile götürecekleri terazide denk olsa…  Amenna!  Ya tersi olsa… Vay halimize, Vay!

Birçok senaryolar yazıldı, çizildi Cevdet yılmaz, Antep-Urfa adayı oldu Kazım Ataoğlu, İkinci sıraya oturtuldu Yusuf Coşkun, bir vardı bir yoktu. Merkezde Turan Bozgan, listenin başına geçti. Genç’te Enver Fehmioğlu, 2. sıradaydı hep. Kuzey ilçesinde ise Abdulhakim Koçin, Ercan Arslan vardı. Tutmadı, zaten bu güne dek hiçte tutmamıştı.

“Cevdet Yılmaz” “Eşref Taş” “Şahin Bingöl” Üçlüsü Aday oldu. Ak Parti Yönetimi, Senarist siyasilerin, Ayaklı gazetelerin, ezberini bozdu. Tabi ki; bu ezberle, başka bir ezberin iştahı kabarmazsa! Bu liste ile Ak Parti Bingöl’den beklediği Oyu alamayabilir

Buda Bağımsız aday, “İdris Baluken’i” İştahlandıracak. Ak Parti Bingöl’ü Şampiyon İlan edecekse, tekerrürden! Seçim startını, Bingöl’den vermeli, Dışarıdan takviye ile sıkı bir çalışma yapmalıdır. Liste sıralaması ile ters köşe olanlar, küs olacaksa ki küsler.
Ak Parti için, zor bir seçim olacak Bingöl’de. Bir Olmazsa olmaz, hâsıl olmuştur ki;

“Kazım Ataoğlu” ve “Fevzi Berdibek’in” desteği olmadan… Ak Parti, 3 vekili rüya olarak görebilir.  Ak Parti Genel Başkanı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Gönül alarak, çalışmaları yönünde… Kazım Ataoğlu ve Fevzi Berdibek’i canla başla,  Çalışmaları hususunda, Razı etmelidir.

Mamafih, olmaya ki;
Gitme zamanı gelmişse, “Dur!” demenin…
Zaman geçmişse, “Dön!” demenin hiçbir anlamı olmayacaktır.

Serdar Beki

 

Bir önceki yazımız olan Tiyatro ve Sinemamızdan... başlıklı makalemizde Sinema ve Tiyatronun Ünlü Yüzleri hakkında bilgiler verilmektedir.

:

// Bu Yazıma Yorum Yazabilirsiniz //

Yorum Yazabilmek için Üye Girişi Yapmanız Gerekiyor.

Eğer Üye Değil İseniz Lütfen Buraya Tıklayarak Üye Olunuz...

Site içinde Arama

Aşağıdaki Kutudan Site içi Arama Yapabilirsiniz.

Aradığınızı Bulacağınız için Aramaya gerek kalmayacak :)))

Tavsiye Ettiğim Siteler!

Beğendiğim Siteleri Sizlere Tavsiye Ediyorum...