Cellâtlarından Fazla Yaşa, İbrahim Tatlıses…

Ekleyen: Tarih: Mar.15, 2011, Kategori: Serdar Beki Köşe Yazıları...

 

Cellâtlarından Fazla Yaşa, İbrahim Tatlıses

Ayağında Kundura ile hayatımıza giren Sanatçı, Ayağından kundurasını çıkarmadan, vurulmasına aldırmadan, yaşama tutunuyor. Sıkılan kurşunu, sıkan eli yâda elleri lanetlememek kahpeliğin ta kendisidir. Bu kurşunlar sadece insana değil, yaşam hakkına, sanat dünyasına. Ülkemizin tamamına, Orta Doğunun tamamına yakın kesimine, sıkılmıştır.

35 yıllık sanat yaşamında, yazılanda, çizilende, söylenende Sanat gücüne iltifattır. Büyümekti eleştiri alması, büyüklüğünün yansımasıydı, iyi yâda kötü eleştiriler.

Ölmeden, ölmek! Sosyal paylaşım sitelerinde, işgüzarlık, kader yazma hadsizliği kol gezdi gün boyu… Ne kolaymış kaderi belirlemek, alın yazısı yazmak. Öldü, sakat kaldı, bir daha yürüyemeyecek, sanat hayatı bitti söylemleri, sıra sıra dizildi. Sanırsın, yaşam hakkı ellerinde, hüküm sürüyorlar cahil düşünceli kader tacirleri.

“Ne Sahne İsteriz, Ne Türkü, Ne Konut İsteriz, Ne Vekillik, Uyuduğun Yeter! Uyan Artık”

Örgüt yaptı, Kuzey Irak’tan ortağı kırdı kalemini. Nede peşin hükümlü davranışlar bunlar. Sanırsınız ordaydılar, gözlediler. Pesss… Herkes işine baksa, Devlet işini yapsa! Dimi? Hemen hemen, tüm ülkenin kucakladığı, Orta Doğunun vazgeçilmez sanatçıdır, İbrahim TATLISES.

Evet; kavganın, silahın, duygusallığın yakınındaydı sanat yaşamı boyunca. Ancak bunu hak ettiğini söylemek, cahillik, bağnazlık, ahlaksızlıktır. Sevgili İbo, herkesin bir tarafıdır aslında. Kâh güldüğünde, kâh ağladığında, kâh türkülerinde bulduk kendimizden bir parça. Yani kimimiz Oxford da okuyarak dinliyoruz, kimimiz ilkokullu namelere eşlik ediyoruz. Yani hepimizin ortak yanları saklı İbo’da.

Hadi, hepimizin kendimizi bulduğumuz yanlarına tutunarak dua edelim. “Evliyalar duası ile dualansın, Sevgili İbrahim TATLISES”

Sıkıntısını, sevincini, kazanımını, kaybını tüm şeffaflığı ile tv kanallarında paylaşan, içimizden yüreğimizden biridir. Yaşadığı tüm krizleri, Aziz milletimizin desteği ile atlatan, istihdam yaratan adama yakışan, ayağa kalkmaktır.

İnadı inattır, biliriz.  Cellâtlarından fazla yaşaması dileği ile… Kısacası, dua ile şifa ile.

Serdar Beki

 

Bir önceki yazımız olan Tiyatro ve Sinemamızdan... başlıklı makalemizde Sinema ve Tiyatronun Ünlü Yüzleri hakkında bilgiler verilmektedir.

:,

1 Yorum Bulunuyor...

  • Elvin Hülya Ç.

    Bu vahim haberle oldukça sarsıldım o gün.Umarım hiç bir kalıcı hasar olmadan ailesi ile kucaklaşır.Türkiye’nin yetiştirdiği ender seslerden biri kendisi.Hatta dünyada az bulunur bir sese sahip.Bunun yanında istihdam ettiği insan sayısına bakacak olursak;çok kişi onun sayesinde ekmek yiyor.Allah uzun bir ömür nasip etsin.Dualarımız sevgili İbrahim Tatlıses’ledir…Türkiye seni seviyor!

// Bu Yazıma Yorum Yazabilirsiniz //

Site içinde Arama

Aşağıdaki Kutudan Site içi Arama Yapabilirsiniz.

Aradığınızı Bulacağınız için Aramaya gerek kalmayacak :)))

Tavsiye Ettiğim Siteler!

Beğendiğim Siteleri Sizlere Tavsiye Ediyorum...