14 Şubat’ta Sevgililer Sevgilisine…

Ekleyen: Tarih: Şub.14, 2011, Kategori: Serdar Beki Köşe Yazıları...

 

14 Şubat’ta Sevgililer Sevgilisine

14 Şubat’ta bir gül, bir demet papatya ile sevgilime bağlılık günü olacakken olmadı, olsun… İyi ki olmadı! Sevgilimi de, Yar dediğimi de es geçeyim. Hz. Muhammed Mustafa’ya (sav) yönelip, bir gül vereyim layık görüp kabul buyurursa.

Daha öncesinde de yakarmıştım;
Elime geçen her haritadan kendime yer baktığımda, sevgiliye olan susamışlığım boğazıma düğümlenir… Diye! İzin verse deve yükü ile günah yumağım la, kabul buyursa sevdamı, iliklerime işlediği gerçeği ile arz edebilsem.

Kabul buyurulurmu bilmiyorum. Ancak; Sevgililer Sevgilisine susamışlığım, beni benden alıp, diyar ötesi arzulara çekti… Ölmeyi dilemek, yaşanılacak ne varsa yaşamakla ola ki, ben korkak, titrek halimle istiyor, istemiyor arasında bocalıyorum, kavuşmak istiyorum. Sevgiliye Özlemimdendir… Kaçmak istiyorum, Utancımdan olsa gerek…
 
Evvelinden de demiştim;
Keşke / Keşke / Keşke
Bir gün eğer, Kâinatın efendisine kavuşsam…
Nutkumun tutulacağı, dizlerimin tir tir titreyeceği, gözyaşlarımın tsunamiye taş çıkaracağı, utancımdan boynumun tutulacağı kesin.
Ya Sevgililer Sevgilisi, 14 Şubat’ta sevgime hayır dese…
Vay ki vay halime! Ben ne yapayım, kafamı hangi koca taşa vurayım. Bilmem! Bilmiyorum… Bilmeyi de korkaklığıma sayın.

Hadi riyakârlık yapıp, 14 Şubat sabahı Eyüp Sultan Camii ne gideyim bir parça dua edip, yüzü suyu hürmetine af dileyeyim sevgiliden, akabinde Beyazıt camiinde öğle namazına durayım cemaat eşliğinde, unutmayayım ki iltifata mazhar olan Fatih Sultan Mehmed’i, bir boğazdan yâd edeyim… Oldumu? Olmadı…

Ziyaretler, sevgililer sevgilisine gül vermekle, eş değer mi?  Değilmiş… Uzaktan sevmeler sevmek değil, kavuşup hasbıhal etmek ayaklarının tozu olmak evla… Keşke!

Evet…
Bugün 14 Şubat. Sevgililer Günü. Sevgiler Sevgilisi’ne bağlılık günü. Yani mevlit kandili… Hz. Muhammed’in doğum günü olan Rebiülevvel ayının 12. günü, 14 Şubat’a denk geliyor. Mevlit Kandili olan bu günde, Çifte sevinç yaşamalı, edeple…

14 Şubat sevgililer sevgilisinin, doğum ayını emirle itaatkâr karşılıyorum. Ben ve benden olanlar, senin yoluna feda olsun.

Serdar Beki
14.Şubat.2011

Bir önceki yazımız olan Tiyatro ve Sinemamızdan... başlıklı makalemizde Sinema ve Tiyatronun Ünlü Yüzleri hakkında bilgiler verilmektedir.

:

// Bu Yazıma Yorum Yazabilirsiniz //

Site içinde Arama

Aşağıdaki Kutudan Site içi Arama Yapabilirsiniz.

Aradığınızı Bulacağınız için Aramaya gerek kalmayacak :)))

Tavsiye Ettiğim Siteler!

Beğendiğim Siteleri Sizlere Tavsiye Ediyorum...